“TMMOB GELECEĞİMİZİ TARTIŞIYOR” PANELİN YAPILDI.

TMMOB Kırklareli İl Koordinasyon Kurulu, Anayasa Değişikliği Referandumu sürecine ilişkin olarak 3 Nisan 2017 tarihinde Kırklareli Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi`nde “TMMOB Geleceğimizi Tartışıyor” başlıklı bir panel gerçekleştirdi.

 

AVRASYA PROJESİ BİLGİLENDİRME TEKNİK GEZİSİ DÜZENLENDİ.

31 Mart 2017 tarihinde Öğrenci Üyeler ile birlikte Haydarpaşa’da bulunan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü‘ne bağlı DLH Marmaray Bölge Müdürlüğünde teknik gezi düzenlendi.

 

DLH BÖLGE MÜDÜRÜ MEHMET ZİYA ERDEM MAKAMINDA ZİYARET EDİLDİ.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü‘ne bağlı DLH Marmaray Bölge Müdürlüğü Makamına atanan Mehmet Ziya Erdem Şube Yönetim Kurulu tarafından makamında ziyaret edildi.

 

“REFERANDUMA GİDERKEN YÖNETİM SİSTEMLERİ VE YENİ ANAYASA” ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Referanduma Giderken Yönetim Sistemleri ve Yeni Anayasa etkinliği 25 Mart Cumartesi günü HKMO İstanbul Şubesinde gerçekleştirildi.

 

 

YÖNETİM KURULUMUZ BAHÇELİEVLER BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

 Yapı Aplikasyon Belgeleri, Belediyelerdeki Fenni Mesuliyet, TUS hizmetleri konusunda Şube etkinlik alanımız içerisindeki Yerel Yönetimlere yapılan ziyaretler kapsamında Bahçelievler Belediyesi HKMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu tarafından ziyaret edildi.

 

YOL PROJE UYGULAMALARI EĞİTİM SEMİNERİ YAPILDI

Yeni mezun meslektaşlara yönelik düzenlenen Eğitim Seminerleri Yol Proje Uygulamaları Eğitim Semineri ile devam etti.

 

 

LIHKAB VE SHKMM BÜROLARI TOPLANTISI YAPILDI

18 Mart 2017 Cumartesi günü Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezinde HKMO İstanbul Şube etkinlik alanı içerisinde bulunan LİHKAB ve Serbest Harita ve Kadastro Mühendislik Müşavirlik Büroları Çalışma Alanlarına yönelik bir etkinlik düzenlendi.

 

“NEYİ OYLUYORUZ” PANELİ EDİRNE İL KOORDİNASYON KURULU TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Edirne İl Koordinasyon Kurulu tarafından organize edilen “Neyi Oyluyoruz” paneli 16 Mart 2017 Perşembe günü Makine Mühendisleri Odası Edirne Şubesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

 

 

CEMİL CANDAŞ DAVASININ İLK DURUŞMASI GERÇEKLEŞTİ!

18 Temmuz 2016`da Şişli Belediye Başkanlığı İmar ve Planlamadan sorumlu Teknik Başkan Yardımcısı iken makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden, Odamızın çeşitli kurullarında yönetici olarak görev yapmış, eski Ankara Şube Başkanı meslektaşımız Cemil Candaş cinayetinin ilk duruşması 15 Mart Çarşamba günü saat 10.00`da Çağlayan Adliyesi 12. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

 

ŞUBE KADIN KOMİSYONUMUZUN DÜZENLEDİĞİ “TOPLUMSAL CİNSİYET BAĞLAMINDA: İŞ, AŞ, AŞK” ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

HKMO İstanbul Şubesi Kadın Komisyonu tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü kapsamında düzenlenen ve Sosyolog Selda Altınok`un konuşmacı olarak katıldığı “Toplumsal Cinsiyet Bağlamında: İş, Aş, Aşk” etkinliği 11 Mart Cumartesi günü HKMO İstanbul Şubesinde gerçekleştirildi

 

MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCISI KADINLAR 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜNDE BAKIRKÖY’DEYDİ!

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü, Valiliğin yasaklama girişimlerine karşı kadın örgütlerinin itirazları sonucu yasağın aşılması ile 5 Mart 2017 Pazar günü büyük bir coşku ve mücadele azmi ile Bakırköy‘de kutlandı. Çağrısını 8 Mart Kadın Platformunun yaptığı mitingde, değişik kesimlerden kadınlar rengarenk kıyafetleri, afişleri, pankartları ve sloganları ile meydanlardaydı.

 

TEMSİLCİLER TOPLANTISI YAPILDI

4 Mart 2017 tarihinde Şube toplantı salonumuzda Şube Yönetim Kurulu, Oda Genel Sekreteri Ayhan Erdoğan, Oda Genel Müdürü Timur Batur ve Şube etkinlik alanı içerisinde yer alan Temsilci ve Temsilci Yardımcılarının katıldığı temsilciler toplantısı gerçekleştirildi.

 

ŞİLE İLÇESİNDE ÇALIŞAN ÜYELER VE ŞİLE BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI DURSUN ŞENOCAK ZİYARET EDİLDİ

1 Mart Çarşamba günü Şile ilçesinde faaliyet gösteren üyeler ile bölgede yaşanan sorunlar ve çözümüne yönelik bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıdan sonra Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Şile Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Şenocak’ı makamında ziyaret etti.

 

AVCILAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI ZİYARET EDİLDİ

28 Şubat Salı günü Şube Yönetim Kurulu Avcılar Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürü Köksal Koçhan ve Plan ve Proje Müdürü Sibel Özkan’ı ziyaret etti.

 

 

ŞANTİYELERDE HARİTA MÜHENDİSLİĞİ UYGULAMALARI EĞİTİM SEMİNERİ YAPILDI

26 Şubat 2017 Pazar günü Şube toplantı salonunda yeni mezun meslektaşlara yönelik düzenlenen eğitim seminerlerinin ikincisi olan ” Şantiyelerde Harita Mühendisliği Uygulamaları ” Eğitim Semineri yapıldı.

 

 

ESENYURT BÖLGESİNDE ÇALIŞAN ÜYELERİMİZ İLE TOPLANTI YAPILDI

23 Şubat 2017 tarihinde HKMO Esenyurt İlçe Temsilciliğine bağlı bulunan üyeler ile bir araya gelerek Mesleki Faaliyet Denetimleri ve bölgede yaşanan sorunlarla ilgili bir toplantı gerçekleştirildi.

“ÇOBAN ATEŞLERİNİN YANDIĞI YERDE KAVEL`DE” ADLI BELGESEL FİLM GÖSTERİMİ YAPILDI

19 Şubat 2017 tarihinde “Çoban Ateşlerinin yandığı yerde Kavel`de” Adlı Belgesel Film Gösterimi Yapıldı.

ÇORLU’DA ÇALIŞAN ÜYELER İLE TOPLANTI YAPILDI

19 Şubat 2017 tarihinde Tekirdağ Çorlu Temsilciliğine bağlı bulunan üyeler ile bölgede yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü bir toplantı gerçekleştirildi.

 

 

İSTANBUL ANADOLU YAKASI UYE TOPLANTISI YAPILDI

18 Şubat 2017 Cumartesi günü Kadıköy Belediyesi Brifing Salonunda Anadolu yakasında bulunan üyelerle toplantı gerçekleştirildi.

 

 

TEKİRDAĞ’DA ÇALIŞAN ÜYELER İLE TOPLANTI YAPILDI

16 Şubat 2017 tarihinde Tekirdağ Temsilciliğine bağlı bulunan üyeler ile bölgede yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerinin görüşüldü

 

 

LÜLEBURGAZ’DA ÜYELER İLE TOPLANTI YAPILDI

15 Şubat 2017 tarihinde Kırklareli Lüleburgaz Temsilciliğine bağlı bulunan üyeler ile Şube Başkanı Alişan Çalcalı’nın katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi.

 

 

İMAR UYGULAMALARI EĞİTİM SEMİNERİ YAPILDI

11 Şubat 2017 Cumartesi günü Şube toplantı salonunda yeni mezun meslektaşlara yönelik düzenlenen eğitim seminerlerinin birincisi olan “İmar Kanunu Uygulamaları” Eğitim Semineri yapıldı.

 

 

ÇERKEZKÖY’DE ÜYELERİMİZ İLE TOPLANTI YAPILDI

10 Şubat 2017 tarihinde Tekirdağ Çerkezköy’de bulunan üyeler  ile bir araya gelerek bölgede yaşanan sorunlar üzerine toplantı gerçekleştirildi.

 

 

GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU İLE ORTAK YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Şube Yönetim Kurulu ile Genel Merkez Şube Yönetim Kurulu 30 Ocak 2017 tarihinde HKMO İstanbul Şubesinde ortak Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirdi.

HKMO İSTANBUL ŞUBESİ 24.DÖNEM II.DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI.

21 Ocak 2017 Cumartesi günü Şube toplantı Salonunda HKMO İstanbul Şubesinin 24. Dönem II. Danışma Toplantısı yapıldı.

 

 

YTÜ DE DERECEYE GİREN MEZUNLARA YÖNELİK TÖREN DÜZENLENDİ

Şube Yönetim Kurulu 19 Ocak 2017 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsünde bölümlerin dereceye giren mezunlara yönelik düzenlenen törene katıldı

 

 

HKMO İSTANBUL ŞUBESİNİN KURULUŞUNUN 40.YILI ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

5 Ocak 1976 tarihinde kurulan HKMO İstanbul Şubesinin kuruluşunun 40. Yılı 24 Aralık 2016 tarihinde Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde üyelerimizin katılımı ile kutlandı.

 

 

ADLİ VE İDARİ YARGI BİLİRKİŞİLİĞİNDE HARİTA MÜHENDİSLİĞİ ETKİNLİĞİ YAPILDI

Adli ve İdari Yargı Bilirkişiliğinde Harita Mühendisliği konusunun ele alındğı, Harita Yüksek Mühendisi Alişir Özperçin, Harita Yüksek Mühendisi Mahmut Gültekin ve Harita Mühendisi ve Avukat Recep Baki`nin konuşmacı olarak katıldıkları “Adli ve İdari Yargı Bilirkişiliğinde Harita Mühendisliği” etkinliğimiz 17 Aralık 2016 Cumartesi günü 14:00-17:00 saatleri arasında HKMO İstanbul Şubesinde gerçekleştirildi

 

ŞUBE YÖNETİM KURULU TARAFINDAN SARIYER BELEDİYESİ ZİYARET EDİLDİ.

14 Aralık 2016 Salı günü Sarıyer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Mahmut Alikaya, Emlak ve İstimlak Müdürü Ahmet Karakoç ve Sarıyer Belediyesinde çalışan meslektaşlarımız ziyaret edildi.

 

 

SANCAKTEPE BELEDİYESİ ZİYARETİ YAPILDI.

29 Kasım 2016 Salı günü Sancaktepe Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı Selçuk Bostan Şube Yönetim Kurulu tarafından ziyaret edildi.

 

 

HKMO İSTANBUL ŞUBE YÖNETİM KURULU ÜYESİ NAİL GÜLER`İN GÖREVİNE İADE EDİLMESİ İÇİN BASIN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Ulaşım Planlama Müdürlüğü`nde çalışmakta iken açığa alınan, Odamız İstanbul Şubesi 10. ve 14. Dönem Şube Yönetim Kurulu Üyeliği, 11. Dönem Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyeliği, 15. Dönem Şube Yönetim Kurulu II. Başkanlığı, 38. ve 39. Dönem TMMOB Yönetim Kurulu Üyeliği, 40. Dönem TMMOB Yönetim Kurulu II. Başkanlığı görevlerinde bulunan ve hala Şubemiz Yönetim Kurulu yedek üyeliği ile İBB İşyeri temsilciliği görevini yürütmekte olan üyemiz Nail Güler‘in 677 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile görevinden ihraç edilmesi nedeni ile 28 Kasım 2016 tarihinde Şubemizde İstanbul İl Koordinasyon Kurulu ile Şube Yönetim Kurulumuz tarafından ortak basın toplantısı düzenlendi.

SULTANBEYLİ BELEDİYESİ ZİYARETİ YAPILDI

22 Kasım 2016 Salı günü Sultanbeyli Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Yasir Ağırman ve Emlak İstimlâk Müdürü Ahmet Ünal Şube Yönetim Kurulu tarafından ziyaret edildi.

ENDÜSTRİ 4.0 VE NESNELERİN İNTERNETİ –IOT PERSPEKTİFİNDEN GEOMATİK/HARİTA MÜHENDİSLİĞİ ETKİNLİĞİ YAPILDI.

Mesleğimize yönelik bilimsel ve teknolojik gelişmelerin meslektaşlarımız tarafından takip edebilmesi amacı ile gerçekleştirilen etkinlikler çerçevesinde 19 Kasım 2016 Cumartesi günü “Endüstri 4.0 ve Nesnelerin İnterneti –IoT Perspektifinden Geomatik/Harita Mühendisliği” başlıklı etkinliK İTÜ Öğretim üyesi Prof. Dr. Rahmi Nurhan Çelik yürütücülüğünde, İTÜ Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Caner Güney ve Harita Yüksek Mühendisi Mete Ercan Pakdil’in sunumlarıyla gerçekleştirildi.

İBB HARİTA MÜDÜRLÜĞÜ`NE TEKNİK GEZİ DÜZENLENDİ.

HKMO İstanbul Şubesi Öğrenci Komisyonu 18 Kasım 2016 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Harita Müdürlüğü’ne bir teknik gezi düzenledi.

BEYKOZ BELEDİYESİ ZİYARETİ YAPILDI.

15 Kasım 2016 Salı günü Beykoz Belediyesi Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Zeynep Atabey Bölükbaşı Şube Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yalçın Arıpınar ve Şube Teknik Görevlisi Tekin Akçapınar tarafından ziyaret edildi.

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ ZİYARETİ YAPILDI

8 Kasım 2016 Salı günü Çekmeköy Belediyesi Belediye Başkan Yardımcısı meslektaşımız ve üyemiz Hasan Öztürk Şube Yönetim Kurulu tarafından ziyaret edildi.

ÜMRANİYE BELEDİYESİ ZİYARETİ YAPILDI

8 Kasım 2016 Salı günü Ümraniye Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Adnan Zeki Bostancı Şube Yönetim Kurulu tarafından ziyaret edildi.

 

 

ŞUBE YAZILIM EĞİTİMLERİ NETCAD HARİTA İMAR MODÜLÜ EĞİTİMİ İLE DEVAM ETTİ

Yazılım eğitimlerimize 5-6 Kasım tarihlerinde Netcad Harita İmar Modülü eğitimi ile devam etti

TUJK 2016 YILI BİLİMSEL ÇALIŞTAYI YTÜ’DE YAPILDI

Türkiye Ulusal Jeodezi Komisyonu’nun 2016 yılı Bilimsel Çalıştayı “Gravite ve Yükseklik Sistemleri / Prof.Dr. Rasim Deniz`in Jeodeziye Katkıları” başlığı ile 3-4 Kasım 2016 tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kongre Merkezi‘nde yapıldı.

ÇEVRE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRÜ HÜSEYİN KAYA VE KURUMDA GÖREV YAPAN MESLEKTAŞLARIMIZ ZİYARET EDİLDİ.

HKMO İstanbul Şube Başkanı Alişan Çalcalı, Şube II. Başkanı Simge Topcu, Şube Yönetim Kurulu üyesi Hasan Yalçın Arıpınar ve Şube Müdürü Evrim Toprak Şahin Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü görevine atanan meslektaşımız Hüseyin Kaya ve kurumda çalışan meslektaşlarımızı ziyaret etti.

ŞUBE YAZILIM EĞİTİMLERİ NETPRO EĞİTİMİ İLE DEVAM ETTİ

Yazılım eğitimlerimize 29-30 Ekim tarihlerinde Netcad Yol Proje Modülü eğitimi ile devam etti

ŞUBE YAZILIM EĞİTİMLERİ NETCAD İLE BAŞLADI.

22 Ekim-6 Kasım 2016 tarihleri arasında Netcad Anamodül, Netcad Yol Proje Uygulamaları/ Netpro ve Harita İmar Uygulamaları eğitimi şeklinde planlanan ve 3 hafta sonu devam edecek olan Netcad yazılım eğitimleri 22-23 Ekim 2016 tarihleri arasında Anamodül & Netsurf eğitimi ile Şube Eğitim Salonunda üye ve öğrenci üyelerin katılımı ile başladı.

 

ŞUBE MESLEKTE 30.YIL PLAKET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

HKMO İstanbul Şubesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Meslekte 30. Yıl etkinliği 23 Ekim 2016 Pazar günü kahvaltı eşliğinde İTÜ Maçka Kampüsü Arı Kovanı Restaurant’ta gerçekleştirildi.

ŞUBE KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMİ YAPILDI.

Kamulaştırma davalarında bilirkişilik yapacak üyelere yönelik olarak 16 Ekim 2016 tarihinde HKMO İstanbul Şubesinde Kamulaştırma Bilirkişilik Eğitimi gerçekleştirildi. Şube Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yalçın Arıpınar`ın açılışını yaptığı eğitime 33 üye katılım sağladı. YTÜ Harita Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Gür tarafından verilen bilirkişilik eğitimini başarı ile tamamlayan meslektaşlarımız sertifikalarını almaya hak kazandı.

GELENEKSEL YTÜ HARİTA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ TANIŞMA ÇAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Geleneksel Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Harita Mühendisliği Bölümü tanışma çayı 14 Ekim 2016 Cuma günü YTÜ İnşaat Fakültesi Konferans Salonu‘nda gerçekleştirildi.

 

 

ŞİŞLİ KENT KÜLTÜR MERKEZİ’NİN ADI CEMİL CANDAŞ KENT KÜLTÜR MERKEZİ OLARAK DEĞİŞTİRİLDİ VE CEMİL CANDAŞ DOĞUM GÜNÜNDE ANILDI!

Şişli Belediye Başkan Yardımcılığı görevi başında iken uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Cemil Candaş’ın adının Şişli Kent Kültür Merkezi’nde yaşatılması ve Cemil Candaş’ı doğum gününde anmak için 13 Ekim 2016 Perşembe günü Şişli Kent Kültür Merkezi’nde bir tören gerçekleştirildi.

 

GÜLSEREN YURTTAŞ ANISINA “İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ” PANEL-FORUM ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

27 Eylül 2007 tarihinde bir iş cinayeti sonucu kaybettiğimiz meslektaşımız ve HKMO İstanbul Şubesi eski Şube Müdürü Gülseren Yurttaş anısına, Ücretli çalışan ve İşsiz Meslektaşlar Komisyonumuz tarafından düzenlenen “İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği” etkinliği 8 Ekim 2016 Cumartesi günü HKMO İstanbul Şubesinde gerçekleştirildi.

 

33.GELENEKSEL ŞUBE YEMEĞİ DÜZENLENDİ.

33.Geleneksel Şube Yemeği 1 Ekim 2016 Cumartesi Günü Teknede Gerçekleştirildi.

 

 

GENEL MERKEZ VE ŞUBE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKANI HAYRİ İNÖNÜ`YE MAKAMINDA BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİNDE BULUNDU.

Genel Merkez Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Candaş, Genel Merkez Yönetim Kurulu II. Başkanı Turğay Erkan, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Erdoğan, TMMOB Temsilcisi Ali Fahri Özten, Şube Başkanı Alişan Çalcalı, Şube Sekreter Üyesi Osman Deniz ve Şube Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yalçın Arıpınar Şişli Belediye Başkanı sayın Hayri İnönü`yü 28 Eylül 2016 Çarşamba günü makamında ziyaret ettiler.

 

GÜLSEREN YURTTAŞ’I UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ!

Aramızdan Ayrılışının 9. Yılında Gülseren Yurttaş’ı Bilecik Gölpazarı‘Nda Bulunan Kabri Başında Andık.

KESK, TMMOB VE TTB, İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE AÇIĞA ALINANLARIN GÖREVE İADE EDİLMESİ TALEBİ İLE EYLEM YAPTI.

İstanbul KESK Şubeler Platformu, TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu ve İstanbul Tabip Odası, 27 Eylül 2016 Salı günü İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde gerçekleştirdikleri eylem ile “Büyükşehir Belediyesi`nde Cadı Avına Son” çağrısı yaparak, Büyükşehir Belediyesi`nde görev yapan, demokrat kimlikleriyle tanınan, aralarında HKMO İstanbul Şubeside ve TMMOB yönetimlerinde, delegasyonlarında bulunmuş, haksız yere “FETÖ” soruşturması kapsamına alınarak görevlerinden alınan üyelerimizin de bulunduğu çalışanların mağduriyetlerine son verilmesini ve görevlerine iade edilmesini talep ettiler.

GELENEKSEL İTÜ TANIŞMA ÇAYINDAYDIK!

Geleneksel İTÜ Tanışma Çayı 20 Eylül 2016 Salı Günü Gerçekleştirildi!

 

 

24.DÖNEM I.TEMSİLCİLER TOPLANTISI YAPILDI

HKMO İstanbul Şube Temsilciler toplantısı 20 Ağustos 2016 tarihinde Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya HKMO Yönetim Kurulu II.Başkanı Turğay Erkan, Örgütlenme Sekreteri Ali İpek, Oda Denetleme Kurulu Üyesi Mehmet Yıldırım ile İstanbul Şube Yönetim Kurulu üyeleri ve Şube etkinlik alanında bulunan Temsilciler katıldılar. Toplantının gündemini; Oda ve Şube çalışmalarının aktarılması, il/ilçe Temsilci etkinlikleri, yaşanan sorunlar oluşturdu.

 

ÜYEMİZ VE ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI CEMİL CANDAŞ İÇİN ŞİŞLİ BELEDİYESİ ÖNÜNDE TÖREN DÜZENLENDİ!

18 Temmuz 2016 Pazartesi günü İmar ve Planlamadan sorumlu Teknik Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığı Şişli Belediyesi Binasında silahlı saldırıya uğradıktan bir gün sonra tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Cemil Candaş için bugün 16:00`da görev yaptığı Şişli Belediye Binası önünde tören düzenlendi.

Törene Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Cemil Candaş`ın ailesi, yakınları, Odamız Genel Merkez ve İstanbul Şube Yönetim Kurulu üyeleri, Meslektaşları ve Şişli Belediyesi çalışanlarının da olduğu çok sayıda kişi katılım sağladı.

Cemil Candaş için yapılan 1 dakikalık saygı duruşunun ardından ailesi adına konuşan Cemil Candaş`ın kardeşi Nedim Candaş, törene katılanlara teşekkür ederek, çok büyük bir üzüntü içinde olduklarını, kardeşinin yolsuzluk ve ranta karşı savaştığını, yerine görev alacak kişinin de aynı idealist yolda çalışmasını dilediklerini söyledi.

ŞUBE YÖNETİM KURULU YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDI

HKMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyeleri 27.06.2016 tarihinde YTÜ Davutpaşa Kampüsünde yapılan Yıldız Teknik Üniversitesi 2016 yılı Mezuniyet törenine katıldı.

PENDİK BELEDİYE BAŞKANLIĞI ZİYARETİ YAPILDI

21 Haziran 2016 Salı günü Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Pergel ve Emlak İstimlak Müdürü Özlem Kaçamak Şube Yönetim Kurulu tarafından ziyaret edildi.

 

 

BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI ZİYARETİ YAPILDI

Şube Yönetim Kurulu Üyeleri 14 Haziran 2016 Salı günü Beşiktaş Belediyesinde bulunan meslektaşlarımızla bir araya geldi

 

 

KADIKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞI ZİYARETİ YAPILDI

14 Haziran 2016 Salı günü Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şengün, İmar ve Şehircilik Müdürü Hasan Akyıldız Şube Yönetim Kurulu tarafından ziyaret edildi.

 

 

“YAPI APLİKASYON PROJESİ YAPIMI VE UYGULAMASI, FENNİ MESULİYET ÜSTLENİLMESİ, YAPI RUHSATI VE YAPI KULLANMA İZNİ ÇALIŞTAYI”’NA KATILDIK

Şube Başkanı Alişan Çalcalı ve Şube Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yalçın Arıpınar 10-11 Haziran 2016 tarihinde Muğla, Menteşe Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan “Yapı Aplikasyon Projesi Yapımı ve Uygulaması, Fenni Mesuliyet Üstlenilmesi, Yapı Ruhsatı ve Yapı Kullanma İzni Çalıştayı”’na katıldı.

 

PROF. DR. EKREM ULSOY SOKAĞININ AÇILIŞI VE YAŞAMIŞ OLDUĞU BİNAYA PLAKET ASILMASI TÖRENİ DÜZENLENDİ

7 Haziran 2016 Salı günü Türkiye‘de İlk Harita Mühendisliği Bölümü‘nün 1949 yılında şimdiki Yıldız Teknik Üniversitesi‘nde kurulmasını sağlayarak ülkemizde sivil harita mühendisliği eğitiminin başlamasına öncülük eden, gerek mesleğimizin ülkemizdeki gelişiminde gerekse Odamızın kuruluş sürecinde etkin olarak yer alan ve örgütlenme sürecine önemli katkılar sunan değerli hocamız Prof. Dr. h.c. h.c. Ekrem Ulsoy’un adı Beşiktaş İlçesi, Vişnezade Mahallesi, 1289 ve 642 adalar arasındaki imar yoluna verilmesine yönelik Tören düzenlendi.

MİMARLAR ODASINA YÖNELİK BASKILARA YÖNELİK YAPILAN BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

Mimarlar Odası`na tahsis edilmiş olan İstanbul`daki Yıldız Sarayı Dış Karakol Binası`nın basılarak Oda yöneticileri ve avukatlarının gözaltına alınması üzerine 1 Haziran 2016 tarihinde Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi`nde basın açıklaması yapıldı.

 

ÜSKÜDAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI ZİYARETİ YAPILDI

Şube Yönetim Kurulu 31 Mayıs 2016 Salı günü Üsküdar Belediyesi Encümen Salonunda Üsküdar ilçesinde bulunan meslektaşlarımızla bir araya geldi.

 

 

MALTEPE BELEDİYE BAŞKANLIĞI ZİYARETİ YAPILDI

31 Mayıs 2016 Salı günü Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Çetin ve Belediyede çalışan meslektaşlarımız Şube Yönetim Kurulu tarafından ziyaret edildi.

 

 

ATAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDA ÇALIŞAN MESLEKTAŞLARIMIZ ZİYARET EDİLDİ.

24 Mayıs 2016 tarihinde kurum ziyaretleri kapsamında Ataşehir Belediye Başkanlığında çalışan meslektaşlarımız Şube Yönetim Kurulu tarafından ziyaret edildi.

 

 

ŞUBE ÖĞRENCİ KOMİSYONU İZMİT KÖRFEZ GEÇİŞ KÖPRÜSÜ’NE TEKNİK GEZİ DÜZENLEDİ.

Şubemiz Öğrenci Komisyonu 20 Mayıs 2016 tarihinde Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından Yap-İşlet-Devret modeli ile ihale edilen İzmit körfez Geçiş Asma Köprüsü‘ne bir teknik gezi düzenledi.

YTÜ ve İTÜ‘den Harita ve Geomatik Mühendisliği öğrencileri, Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Osman Deniz ve Şube Müdürü Evrim Toprak Şahin‘in katıldığı teknik gezide, Dilovası Hizmet biriminde görev yapan İnşaat Mühendisi Onur Şahinkaya öğrencilere köprünün yapım süreci ve gelinen aşama hakkında bilgilendirmede bulundu.

PROF. DR. AHMET YAŞAYAN’IN ANMA TÖRENİ YAPILDI

Odamıza çok değerli katkılar sunan ve 19 Mayıs 2015 günü aramızdan ayrılan Sayın Prof. Dr. Ahmet Yaşayan için anma töreni yapıldı.

 

ŞİŞLİ BELEDİYESİNDE ÇALIŞAN MESLEKTAŞLARIMIZ ZİYARET EDİLDİ

17 Mayıs 2016 tarihinde kurum ziyaretleri kapsamında Şişli Belediye Başkanlığında çalışan meslektaşlarımız Şube Yönetim Kurulu tarafından ziyaret edildi.

 

 

KARTAL BELEDİYE SİNDE ÇALIŞAN MESLEKTAŞLARIMIZ ZİYARET EDİLDİ

10 Mayıs 2016 tarihinde Kartal Belediye Başkanlığında çalışan meslektaşlarımız Şube Yönetim Kurulu tarafından ziyaret edildi

 

 

KAMULAŞTIRMA KONULU PANEL-FORUM ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Kamulaştırma panel-forum etkinliğimiz Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi`nin katkılarıyla 6 Mayıs 2016 tarihinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yılmaz İçöz Sahnesi`nde gerçekleştirildi.

 

 

1 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI.

1 Mayıs İşçi ve Emekçilerin Birlik, Dayanışma ve Mücadele günü olan 1 Mayıs İstanbul Bakırköy Halk Pazarında binlerce emekçinin katılımıyla kutlandı.

 

 

7. MÜHENDİSLİK VE ŞEHİRCİLİK GÜNLERİ KAPSAMINDA “HARİTA MÜHENDİSLERİNİN ÇALIŞMA ALANLARI” ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Şube öğrenci komisyonumuz tarafından, TMMOB Öğrenci Komisyonu 7. Mühendislik ve Şehircilik günleri kapsamında, 29 Nisan 2016 Cuma günü Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Konferans Salonu’nda Harita Mühendislerinin çalışma alanları konulu bir etkinlik gerçekleştirildi.

 

ŞUBE ÖĞRENCİ KOMİSYONU TARAFINDAN TAPU KADASTRO II. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ’NE TEKNİK GEZİ DÜZENLENDİ.

26 Nisan 2016 tarihinde HKMO İstanbul Şubesi Öğrenci Komisyonu İstanbul Tapu Kadastro II. Bölge Müdürlüğü’ne Teknik gezi düzenledi.

 

 

ÖĞRENCİ ÜYELER KAHVALTILI TOPLANTISI YAPILDI

Şube Öğrenci temsilciliğince 13 Mart 2016 tarihinde öğrenci üyelere yönelik Şube toplantı salonunda Kahvaltılı toplantı gerçekleştirildi

 

 

24.DÖNEM ŞUBE I.DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

5 Mart 2016 tarihinde HKMO İstanbul Şubesi 24. Dönem I.Şube Danışma Kurulu toplantısı şube toplantı salonunda yapıldı. Açılış konuşmasını yapan Şube Başkanımız Alişan Çalcalı Şube Danışma Kurulunun Şube çalışmalarının yürütülmesi konusunda önemli olduğunu vurguladı. Şube Yönetim Kurulu adına Şube Sekreteri Osman Deniz Şube çalışma Proğramı ve Şube Komisyonları konusunda genel bilgilendirme yaptıktan sonra Danışma Kurulunda okunan taslak Program konusunda görüşler iletildi.

 

ŞUBEMİZ 24. OLAĞAN GENEL KURULU VE SEÇİMLERİ YAPILDI

HKMO İstanbul Şubesinin  24. Olağan Genel Kurulu 6 Şubat 2016 tarihinde Mecidiyeköy Kültür Merkezi’nde, Şube Seçimleri 7 Şubat 2016 tarihinde Şişli Karagözyan Ermeni İlköğretim Okulunda yapıldı. Şube seçimlerini 710 oy alan Çağdaş-Demokrat Harita Mühendisleri kazandı.

Yönetim Kurulunun yaptığı görev paylaşımına göre Şube Yönetim Kurulu Aşağıdaki şekilde oluşmuştur.

TMMOB
HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
İSTANBUL ŞUBESİ
24. DÖNEM YÖNETİM KURULU

Görevi ASIL YEDEK
Şube Başkanı Alişan ÇALCALI Nail GÜLER
Şube II.Başkanı Simge TOPCU Tomris GÜR KARA
Şube Yazmanı Osman DENİZ Mehmet HIŞIR
Şube Saymanı Akif YILMAZKAYA Serkan DENİZ
Şube Y.K.Üyesi Alişir ÖZPERÇİN Emrah VOLKAN
Şube Y.K.Üyesi Hasan Yalçın ARIPINAR Dicle Özge ÖZTÜRK
Şube Y.K.Üyesi Mehmet AKAN Osman BAL